FORUM TAKA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM TAKA

HOŞ GELDİNİZ

AnasayfaAnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

NORVEÇ'TE DESTAN YAZACAĞIZ

YazarMesaj
MATKAP
Kategori Moderatörü
Kategori Moderatörü
MATKAP

NORVEÇ'TE DESTAN YAZACAĞIZ Empty
MesajKonu: NORVEÇ'TE DESTAN YAZACAĞIZ   NORVEÇ'TE DESTAN YAZACAĞIZ Icon_minitimeÇarş. Kas. 14, 2007 7:40 pm

NORVEÇ'TE DESTAN YAZACAĞIZNORVEÇ'TE DESTAN YAZACAĞIZ 747milli

2008 Avrupa Şampiyonası Grup Eleme maçında cumartesi günü Norveç ile zorlu bir karşılaşmaya çıkacak olan A Milli Takım'da Yusuf Şimşek, Semih Şentürk ve Gökhan Gönül Norveç'i yenerek Avrupa Şampiyonası'na gideceklerini söylediler.
Ay-yıldızlı takımın kamp yaptığı otelde Yusuf, Semih ve Gökhan bir basın toplantısı yaparak, basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

Son iki yıldır Denizlispor formasıyla çok başarılı maçlar çıkardığını ifade eden Yusuf Şimşek, "Milli Takım'da oynamak bugüne kısmetmiş. Özellikle son iki yıldır takımımı son dakikada attığı gollerle hedefine taşıdım. Aynı başarımı Norveç maçında da sürdürmek istiyorum." dedi. Geçmişe sünger çektiğini ve aile hayatının performansını çok olumlu etkilediğini anlatarak, "Artık geçmişle ilgili değil gelecekle ilgili konuşmak istiyorum. Bugün milli takım kampındayım ve başarılı olmak istiyorum. Özellikle evlendikten sonra performansım çok arttı. Başarımı düzenli aile yaşantıma borçluyum." diye konuştu.

Yusuf, futbolda yaşlı ve genç futbolcu ayırımının olmadığını dile getirerek konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Futbolda sahanın içinde ne yaşlı ne de genç diye bir unsur vardır. Sahada herkes aynı hedef için mücadele eder. Saha içinde oyuncuların birbirine karşı saygı ve sevgisi önemlidir. Ben ilk kez milli takım kampına gelmeme rağmen bunu burada fazlasıyla gördüm." .

-SEMİH: "NORVEÇ MAÇI ÖLÜM KALIM MAÇIMIZ"-

Norveç maçında ay-yıldızlı takımın gol umudu olan Semih Şentürk, Fenerbahçe'de iyi kullandığı forma şansını Norveç maçında da değerlendirmek istediğini söyledi. Fenerbahçe'de sabırlı çalışmasının meyvelerini son 4 haftada oynadığı başarılı futbolla aldığını ifade eden genç futbolcu, "Ben Fenerbahçe'de uzun zamandır ilk 11'de oynamıyordum. Hocam son 4 maçta forma verdi. Antrenmanlarda çok çalışıyordum ve sabırla forma sırasının bana gelmesini bekliyordum. Elime gelen oynama şansını çok iyi kullandım. Takım olarak iyi sonuçlar aldık. Bu da benim performansımı etkiledi.

Semih, Norveç maçının telafisinin olmadığını dile getirerek, sözlerine şöyle devam etti:

"Evet bu maçı ölüm kalım maçı olarak nitelendirebiliriz. Ben bugüne kadar stres yaşamadım. İnşallah Norveç maçında da olmayacak. Şu anda Norveç'in kasetlerini izliyoruz. Çok fizikli oyuncular var. İyi savunma yapıyorlar. Ben daha kaliteli bir takım olduğumuzu düşünüyorum. İnançlı çıkarsak başarırız. Rakip savunma top yapmadan topu şişiriyor. Biz tekniğimizle ön palana çıkarsak yerden oynarsak kazanacağımızı düşünüyorum."

Hakan Şükür'ün Türkiye'nin en önemli forvet oyuncusu olduğunu dile getiren milli futbolcu, "Hakan abi çok yönlü ve kendini ispatlamış bir golcü. Benim de örnek aldığım bir futbolcu. Teknik heyetin kararıyla şu anda aramızda yok. Ancak buraya gelen herkes bir yıldız. İnşallah ilk maçımda da golle tanışırsam bu benim için moral olur."

Genç futbolcu Norveç maçında ay-yıldızlı milli takım kampında bulunan 23 futbolcunun da kahRaman olacak ifade ederek, "Norveç karşısına iyi motivasyonla hem de inanarak çıkacağız. Bizi zor bir maçın beklediğini biliyoruz. Sahaya inanarak çıkarsak başaracağımıza inanıyorum. Daha önceki önemli şampiyonlar öncesi son maçlarda destan yazmıştık. İnanıyorum ki Noreç maçında yine büyük bir destan yazarak Türkiye'ye döneceğiz.Milli Takım'da çok güzel bir ortam var. Kendi aramızdada toplantılar yapıyoruz. Bu maçın önemini her fırsatta dile getiriyoruz. Artık işin sonuna geldik. Alacağımız bir galbiyet bizi Avrupa Şampiyonası'na götürecek. Herkes burada yıldız ama yıldız gibi davranmıyor."

-GÖKHAN GÖNÜL: "BASAMAKLARI TEK TEK ÇIKTIM"-

Gökhan Gönül, futbolda bütün basamakları tek tek çıktığını belirterek, "Birinci basamaktan 5. basamağa atlamadım. Basamakları tek tek çıktım. Futbolda genç olmak yaşlı olmak önemli değil. Önemli olan o maçın atmosferini kaldırmak. Ben iyi olduğum için Fenerbahçe'ye transfer oldum. Şimdi de milli takımdayım. Zaman artık iyimser veya kötümser olma zamanı değil. Gerçekçi olma zamanıdır. O da kazanmak. Bu maçın bizim için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Kanatlarda iyiler. Kötü oldukları için değil iyi oldukları için zaten bu seviyedeler. Biz elimizden geleni yapıp kazanmak istiyoruz." diyerek konuşmasını tamamladı.

14 Kasım 2007, Çarşamba

NORVEÇ'TE DESTAN YAZACAĞIZ
1 sayfadaki 1 sayfası